Sadržaj je
zaključan!
Otključaj prelaskom na
premium nalog.
Turnir je u toku
Osvoj Premium 10 min besplatno
Uradi dnevne zadatke i
dobićeš pristup
Premium
sadržaju na 10 min
Idi na
Shtreberove lekcije proizvod su puno rada i istraživanja. Podržite nas kupovinom Premium naloga i omogućite vašem detetu da uči na najbolji način. Hvala!
Kupi sadaDupljari - Morske Sase
MORSKE SASE
Morske sase su ime dobile zbog toga što izgledom podsećaju na cveće. Ove životinje veoma liče na hidre. Ali žive uglavnom u morima imaju više ručica od hidri i mogu da budu mnogo krupnije.
SIMBIOZA – RAK SAMAC I MORSKA SASA
Rak samac je vrsta raka koji nema svoju ljušturu poput ostalih rakova. Zbog toga je lak plen za mnoge morske predatore. Da bi se zaštito on pronalazi prazne ljušture puževa i zavlači se u njih. Ali to nije kraj... On jednostavno svojim klještima stavlja morsku sasu na ljušturu i nastavlja da se kreće dalje sa njom. Ponekad rak samac nosi i više od jedne morske sase sa sobom Zašto? Na prvom mestu rak se tako maskira da ga grabljivci ne prepoznaju, a druga korist je što morske sase imaju žarne ćelije pa je to i dodatna odbrana za raka. A morske sase ovako sebi obezbeđuju kretanje, same ne bi mogle da pređu tolike razdaljine. Kada rak preraste ljušturu koju nosi on je ostavlja i nalazi veću, ali se vraća i premešta svoju morksu sasu da nastave zajednički život. Ovo je primer sibioze na obostranu korist.
Otključaj Premium
- Čitaj celu lekciju
- Rešavaj 10x više zadataka
- Osvoj 2x više bodova i energija ti se puni duplo brže
Za 1200 RSD postani Premium!
Postani PremiumSIMBIOZA
Simbioza je zajednica dva organizma. Ona može da bude korisna samo za jednog ili za oba organizma, a ponekad može da bude i štetna za nekog od njih. Postoje različite vrste simbioza.
KRETANJE
Morske sase mogu da plivaju zahvaljujući ručicama. Ali i da puze zahvaljujući stopalu.
Dupljari - Morske Sase
Klikni na Start,
i rešavaj Premium
zadatke!
besplatno!